понеділок, 11 травня 2020 р.

ВІВТОРОК, 12.05.20


Географія
Північний Льодовитий океан. Прочитати §58. Переписати загальні відомості на стор. 283
Виконати тест за посиланням
http://join.naurok.ua/?_ga=2.113735054.845498955.1589219691-1406723636.1587504093
 Код доступу 572143
 
 Природознавство
Тема. Садовий інвентар. Прочитати конспект. Знайти всі виділені  садові інструменти на садовій ділянці ( з батьками) , а яких нема, то ілюстрації через інтернетресурс

Вирощування зернових і плодових рослин має свої особливості. Для цього ви будете користуватися різноманітними ручними інструментами та інвентарем, який випускає промисловість.
Навесні та восени для перекопування ґрунту й загортання  добрив, а також для викопування ям, канав, траншей та інших видів робіт застосовують садово-городні лопати. Вони є кількох видів: універсальні: з більш широким і загостреним робочим органом, а також для  викопування сіянців і саджанців
Для перекопування ґрунту в рядах ягідних культур, поблизу стовбурів дерев застосовують дво-, три- та чотириріжкові вила. Вила легко входять у ґрунт, лег­ко розпушують його, не пошкоджуючи при цьому коріння.
Для вирівнювання ґрунту після перекопування, розбивання грудок, вичісування коренів і кореневищ, бур'янів, листя, гілок, сміття тощо використовують граблі.
Поливають і підживлюють рослини за допомогою поливалок і розпи­лювачів

Дрібні ручні ґрунтообробні інструменти - совки, лопатки, вила та ін., - необхідні для виконання робіт на грядках, у парниках, теплицях.   
Існує також кілька видів ножів для щеплень дерев .
Окулірувальні застосовують для щеплення плодових культур бру­нькою, копуліру вальні - для щеп­лення живцем, комбіновані - для щеплення брунькою (вічком), жив­цем. Про особливості й технологію виконання ними цих робіт ви ді­знаєтесь на наступних уроках.
Відмерлу кору зі стовбурів дерев зчищають шкребком, а для надан­ня їй гладенької поверхні після шкребка використовують щітку.
Для декоративного обрізування крон дерев і кущів застосовують газонно-бордюрні ножиці.
При збиранні врожаю з верхньої частини дерев яблуні та груші за­стосовують плодозбирачі, за допо­могою яких можна зривати плоди без пошкоджень.
Усі інструменти необхідно ви­користовувати за призначенням, заточувати їх та вільно насаджу­вати на ручки, що мають бути пря­мими та чисто відшліфованими.
Після роботи інвентар та інстру­менти ретельно очищають і вити­рають насухо, змащують антико­розійними матеріалами. Правиль­ний догляд, своєчасний ремонт і належне використання подовжу­ють строк служби інструментів.
8 клас
Географія
Тема. Особливості зайнятості населення Сумщини . Прочитати конспект, підготуватися до тестування з теми " Сумщина"


     Україна поділяється на історико-етнічні райони. Вони визначаються характером історичного розвитку, географічним положенням території і зв’язками з іншими народами. Так, Сумщина входить у район, який має назву Слобожанщина від слова «слобода». Ця територія довго була вільною землею. Заселення відбувалось в середині ХVІІ ст. українцями і росіянами.

 Сумщина має розвинений виробничий потенціал і за рівнем техногенного навантаження території займає місце в першій десятці областей України.
Область є індустріально-аграрним регіоном України. Виробнича спеціалізація області пов’язана з видобутком енергетичних ресурсів, розвитком машинобудування, хімічної і нафтохімічної промисловостей, переробних галузей сільського господарства. Сільське господарство представлене рослинництвом (вирощування зернових культур, картоплі, цукрових буряків, інших технічних культур) та тваринництвом.
Для Сумщини основою економіки є – промисловість, яка являється важливою сферою зайнятості населення та бюджетоутворюючою галуззю.

Сумська область є одним із головних нафтогазовидобувних регіонів України.

 Паливно-енергетичний комплекс області представлено підприємствами з видобування паливно-енергетичних корисних копалин; виробництва продуктів нафтоперероблення; постачання та збереження нафти, газу та нафтопродуктів; виробництва та розподілення електроенергії та газу.

Підприємства хімічної і нафтохімічної промисловості територіально сконцентровані в містах Суми та Шостка. Вони випускають широкий асортимент продукції, у тому числі мінеральні добрива, кислоти, мінеральні пігменти, хімічні реактиви, лакофарбову продукцію, феєрверкові вироби, засоби ініціювання вибуху, мисливські набої, гумотехнічні вироби, вакцини для ветеринарії і багато інших, а з 2010 року – лікарські засоби і вироби медичного призначення .
Понад 60% хімічної та нафтохімічної продукції поставляється на зовнішні ринки.
Аграрний сектор області має значний потенціал для розвитку і є однією з провідних галузей економіки регіону. Сільське господарство Сумщини спеціалізується в рослинництві на вирощуванні зернових і технічних культур, у тваринництві – на виробництві молока та м’яса великої рогатої худоби і свиней.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар